Dziś została wydana kolejna wersja poprawkowa rozwojowej wersji OpenCart oznaczona numerkiem 3.0.2.0. Wydanie naprawia kolejne błędy zgłaszane przez użytkowników, dodana została również nowa bramka płatności Square (USA, Kanada, Japonia, Wielka Brytania, Australia). 

Kolejna wydanie poprawkowe oznaczone numerkiem 3.0.1.2. Wydanie naprawia kolejne błędy zgłoszone przez użytkowników, w tym bardzo istotne, związane z obsługą modułów dostawy.

No i mamy kolejną, poprawkową wersję rozwojową OpenCart-a oznaczoną numerkiem 3.0.1.1. Dodano w niej bardzo przydatne funkcje, jakimi jest niewątpliwie mechanizm buforowania szablonów Twig z opcją włączania i wyłączania oraz usuwania plików z bufora z poziomu panelu administracyjnego sklepu.

Całkiem nowy, całkiem inny - a czy będzie dobry? Przekonamy się o tym niebawem. Po prawie roku od wydania ostatniej stabilnej wersji OpenCart-a oznaczonej numerkiem 2.3.0.2 wydana została w dniu dzisiejszym pierwsza z najnowszej gałęzi 3.x wersja programu oznaczona numerkiem 3.0.0.0.

Po długim okresie oczekiwania wydana została w pełni stabilna wersja programu oznaczona numerkiem 2.3.0.2. Tym razem developerzy projektu stanęli na wysokości zadania, OpenCart 2.3.0.2 nie tylko został znacznie przebudowany i rozwinięty o nowe funkcje ale również wdrożono w nim poprawki do zdecydowanej większości błędów zgłoszonych przez użytkowników wszystkich dotychczas wydanych wersji gałęzi 2.x.

Najnowsze wydanie OpenCart-a oznaczone numerkiem 2.2.0.0 przynosi kolejne zmiany i ulepszenia. Z najważniejszych wymienić należy przede wszystkim wykorzystanie narzędzia Composer do zarządzania zależnościami bibliotek, co w znacznym stopniu ograniczyło liczbę występujących błędów w programie.

Kolejne wydanie "poprawkowe" OpenCart-a rozwiązujące jedynie część problemów występujących w najnowszej gałęzi 2.1.x programu. Niestety nadal nie rozwiązano problemu wstecznej zgodności ze starszymi wersjami sklepów, pozostało również do poprawienia kilka istotnych funkcji.

Od wydania nareszcie stabilnej wersji 2.0.3.1 upłynęło już trochę czasu, i jak się okazuje, developerzy OpenCart-a wykorzystali ten okres na wprowadzenie kolejnych zmian w programie. Wydana dziś najnowsza wersja OpenCart-a oznaczona numerkiem 2.1.0.1 przynosi dość znaczne zmiany w zakresie wewnętrznych połączeń API, struktury tabel bazy danych, oraz co znacznie gorsze, zmianie lokalizacji modułów i rozszerzeń w strukturze katalogów na serwerze.

A więc nareszcie doczekaliśmy się stabilnej wersji programu z linii 2.0! W dniu 29 maja 2015r wydany został OpenCart oznaczony numerkiem 2.0.3.1 - tym razem zespół developerów stanął na wysokości zadania i wyeliminował wszystkie dotychczas zgłoszone przez użytkowników błędy i niedociągnięcia.

OpenCart w wersji 2.0.2.0 wydanej w dniu 31.03.2015r. nie przynosi jakichś większych zmian funkcjonalnych w stosunku do wersji wcześniejszych. Jedyną przydatną dla polskich użytkowników sklepu nowinką jest dodanie zabezpieczenia antyspamowego Google reCAPTCHA do formularzy na stronie formularza kontaktowego oraz formularza recenzji produktów.

Kolejne wydanie "poprawkowe" eliminujące dalsze zgłoszone przez użytkowników problemy z działaniem najnowszej wersji OpenCart 2.x.x.x. Tym razem usunięty został poważny błąd wykryty w instalatorze programu, który na niektórych serwerach z PHP w wersjach 5.4 oraz 5.6 uniemożliwiał automatyczną aktualizację oprogramowania sklepu z wersji 1.5.x.

Tym razem wydanie "poprawkowe" oznaczone cyferką 2.0.1.0 usuwające wykryte błędy z wydanej niedawno wersji OpenCart 2.0.0.0. Wydanie nie zawiera żadnych zmian funkcjonalnych w stosunku do poprzedniej wersji programu, a jedynie usuwa większość zgłoszonych przez użytkowników błędów i problemów w działaniu sklepu.

Dobra wiadomość dla wszystkich właścicieli sklepów internetowych korzystających lub zamierzających korzystać z oprogramowania OpenCart. Po bardzo długim okresie wyczekiwania od czasu wydania ostatniej stabilnej wersji (1.5.6.4) pojawiła się wreszcie w dniu 1 października najnowsza, przynosząca wiele rewolucyjnych zmian wersja oznaczona numerkiem 2.0.0.0.

Po prawie roku od wydania wersji 1.5.6 w której niestety tradycyjnie już znalazło się trochę błędów, pojawiła się wreszcie stabilna, długo oczekiwana przez użytkowników wersja oznaczona numerkiem 1.5.6.4. Z nowości, jakie pojawiły się w tej wersji, na uznanie zasługuje niewątpliwie możliwość dołączania ilustracji do opcji produktu - możliwość ta z pewnością ucieszy użytkowników oferujących w swoim sklepie np. produkty w wielu wersjach kolorystycznych.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami jest już dostępna wersja 1.5.6.1 OpenCart-a. Wersja ta nie zawiera żadnych "nowinek" funkcjonalnych, a jedynie poprawia część błędów jakie zostały wykryte w wydanej niedawno wersji 1.5.6. Przy okazji tego wydania zmodyfikowany został instalator programu, który podczas procesu instalacji umożliwia wybór połączenia MySQLi z bazą danych.

Według wszelkich znaków na niebie i ziemi oraz pojawiających się wypowiedzi lidera projektu już wkrótce powinna ujrzeć światło dzienne najnowsza, stabilna (może nareszcie) wersja OpenCart 1.5.6.1 (choć i z tym numerkiem tak do końca to jeszcze nie wiadomo - może to być również 2.0!).
Zmiany zapowiadane w nadchodzącej wersji to między innymi:

Wydana w dniu 23 lipca 2013 wersja 1.5.6, podobnie jak wersja 1.5.5 przyniosła nie tylko wielkie rozczarowanie, lecz również masę problemów użytkownikom, którzy zdecydowali się na zaktualizowanie swoich sklepów pracujących dotychczas na wcześniejszych wersjach. O ile bowiem po wydaniu niezbyt udanej, zawierającej znaczne ilości błędów wersji 1.5.5 pojawiła się w ciągu kilku dni

Wersja sklepu automatycznie dostosowująca się do wielkości i rozdzielczości ekranu urządzenia na którym jest przeglądana. Zastosowane rozwiązania umożliwiają dokonywanie wygodnych zakupów przy pomocy dowolnego urządzenia - komputera, tabletu, telefonu komórkowego itp. - szablon sklepu dostosowuje się automatycznie do wielkości ekranu na którym jest wyświetlany.

Całkowicie spolszczone, zoptymalizowane i "oczyszczone" z błędów występujących w wersji oryginalnej nowe wydanie oprogramowania sklepu internetowego OpenCart - teraz rozbudowane o kilka przydatnych dodatków zwiększających funkcjonalność i wygodę użytkowania.

Wersja OpenCart 1.5.5.1 GOLD Edition zawiera wbudowane dodatkowe moduły:

Najlepsze szablony 2017