mBank udostępnił swoim klientom firmowym posiadającym sklep internetowy OpenCart nowoczesną bramkę płatniczą Paynow. Bramka wykorzystuje rozwiązanie chmurowe i – jak zapewnia bank – jest najszybszym i najtańszym narzędziem na rynku. Prowizja od przyjętych płatności wynosi TYLKO 0.95 proc. wartości transakcji i jest niezależna od wysokości obrotów, co w konsekwencji czyni ją najtańszą usługą obsługi błyskawicznych płatności internetowych w Polsce.

mBank jest drugim polskim bankiem, który udostępnił tego typu narzędzie klientom biznesowym posiadającym konto firmowe w mBanku. Wcześniej zrobił to ING Bank Śląski wprowadzając na rynek e-commerce usługę iMoje.

Aby skorzystać z bramki Paynow należy posiadać rachunek firmowy i oczywiście stronę z e-sklepem. Panel do zarządzania płatnościami zintegrowany jest z serwisem transakcyjnym banku. Klient loguje się do niego tak samo jak do banku. Usługa widoczna jest w zakładce „Płatności”. Jej aktywacja jest bezpłatna.

mBank informuje, że sprzedający nie musi czekać na wypłaty i nic zlecać, tak jak ma to miejsce w innych systemach pośredniczących w obsłudze płatności internetowych. Usługę została zaprojektowana w taki sposób, aby bezproblematycznie można z niej było korzystać także na urządzeniach mobilnych. Na początek klient, który będzie chciał skorzystać z integratora płatności do wyboru ma szybki przelew internetowy (tzw. pay-by-link) oraz płatność Blik. Już wkrótce bank doda kolejne popularne formy płatności: karty kredytowe oraz raty. Bramka powstała we współpracy ze spółką mElements – podmiot z grupy mBanku.